Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2016

ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ... Άνετα ο Αστέρας, ανατροπές για Γλυφάδα κι Ακαδημία Ιτέας. ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Με σκορ 3-0 πέρασε ανώδυνα ο Αστέρας Ιτέας από την έδρα του Αετού στο Λιδωρίκι και συνεχίζει δυνατά για την κατάκτηση του φετινού τίτλου στην ΕΠΣ Φωκίδας.

Οι περσινοί πρωταθλητές ήταν ανώτεροι του αντιπάλου τους σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και στο ημίχρονο προηγήθηκαν με 1-0, ενώ έχασαν και πέναλτι. Στην επανάληψη ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 0-3 χωρίς να χάσουν σε κανένα σημείο τον έλεγχο της αναμέτρησης..
Μεγάλη ανατροπή σημείωσε η Γλυφάδα στο παιχνίδι με το Διαγόρα Πολυδρόσου. Οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν το πρώτο μέρος προηγούμενοι με σκορ 1-2 με δύο γκολ του συνήθη ύποπτου Κ. Ρέββα. Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί και παρόλο που έπαιζαν και με παίκτη λιγότερο σημείωσαν τέσσερα τέρματα και πήραν του ς 3 βαθμούς με αποτέλεσμα 5-2.
Ανατροπή σημειώθηκε και στο γήπεδο των Μαλαμάτων. Εκεί ο Δωρικός προηγήθηκε με 1-0 στο ημίχρονο, ζευγάρωσε τα τέρματά του νωρίς στην επανάληψη, αλλά οι παίκτες του Α. Καρανάσου με αντεπίθεση διαρκείας έφεραν το ματς στα ίσα φεύγοντας από τη Δωρίδα με το τελικό 2-2.