Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2019

Μία νίκη και μία ήττα ο απολογισμός του Γ.Σ. Ιτέας αυτό το Σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα μπάσκετ ΕΣΚΑΣΕ

ανδρες ΓΣ ΙΤΕΑΣ 2019 2020 jpg
 από tweet του Γ.Σ Ιτέας

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός του Γ.Σ. Ιτέας αυτό το Σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα μπάσκετ ΕΣΚΑΣΕ. Πιο συγκεκριμένα η παιδική μας ομάδα μπάσκετ, χθες το πρωΐ, κατάφερε να πάρει τη νίκη εντός έδρας με αντίπαλο τον Αλίαρτο για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΣΚΑΣΕ κι έτσι διατηρήθηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Το τελικό σκορ της αναμέτρησης ήταν 91-69 (ημίχρονο 49-33).
Από την άλλη, χθες το απόγευμα στο Σχηματάρι, η ανδρική μας ομάδα μπάσκετ πάλεψε στον αγώνα με τον Πρωτέα, ο οποίος όμως ήταν καλύτερος κι έτσι πέτυχε μία ακόμη νίκη, αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Γ.Σ. Ιτέας. Το τελικό σκορ ήταν 72-64 (ημίχρονο 39-29).