Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

ΙΤΕΑ: “ΠΕΤΑΓΕ” ΣΗΜΕΡΑ Η FOKIDA 2000! 8-0 ΟΙ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΤΗΝ ΚΟYΛΟΒΑΤΑ

1η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Β' κατηγορίας Φωκίδας:
FIKIDA 2000 – ΚΟΥΛΟΒΑΤΑ: 8-0
Με άνετη νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της  Β' Ε.Π.Σ. Φωκίδας η "Φωκίδα 2000", διαλύοντας την Κουλοβάτα με το ευρύ 8-0 στο γήπεδο της Ιτέας.
Ένα τέταρτο άντεξαν οι φιλοξενούμενοι, καθώς στο 16' ο Λίπο άνοιξε το χορό των γκόλ. Ακολούθησαν 5 γκολ από τους γηπεδούχους σε  διάστημα 15 λεπτών!! (Κυριαννάκης 20' & 26', Χατζής 25' & 30', Γκέκας 35') και έτσι η ολοκλήρωση του Α' ημιχρόνου βρήκε την τοπική ομάδα να προηγείται με 6-0. Άτυχη στιγμή, ο τραυματισμός παίχτη των φιλοξενούμενων στο κεφάλι, όπου και του τοποθετήθηκαν ράμματα.
Στο Β' ημίχρονο, με σβηστές πλέον μηχανές η "Φωκίδα 2000" πέτυχε άλλα 2 γκολ με τους Λίπο στο 66' και Χατζή στο 75', με τον τελευταίο  να πετυχαίνει έτσι χατ-τρικ.
Ο αγώνας ήταν ένας διαρκής μονόλογος των γηπεδούχων, οι οποίοι παίζοντας απλά και ομαδικά, έδειξαν ότι, αν και μικροί σε ηλικία, θα  πρωταγωνιστήσουν στο φετινό πρωτάθλημα.
Η ενδεκάδα της "Φωκίδα 2000": Λύτρας, Φώτης, Γκέκας, Παπαδήμας, Λιάκος, Αναγνωστόπουλος, Λίπο (68' Πασαλιμανιώτης), Τσακιράκης  (75' Μούτος), Χατζής, Κυριαννάκης, Χάιδος.
Την επόμενη αγωνιστική η "Φωκίδα 2000" αντιμετωπίζει στο  Μοναστηράκι τον τοπικό Ηρακλή.