Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-0 για την Γ΄Εθνική Κατηγορία. Οι πρώτοι μας πόντοι!!! (ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ)

0-0 τελικό σκορ με λάθος του διαιτητή που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα ( δεν υπέδειξε καταφανέστατο πέναλτι υπέρ του Αστέρα)
Ένα τεράστιο ευχαριστώ στο κόσμο που για άλλη μια φορά έδειξε το ποσό πολύ αγαπάει το σωματείο μας
 ΜΟΝΟ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΠΕΝΑΛΤΥ
(ή έκανε πως δεν είδε)
3η Αγωνιστική 4ου Ομίλου Γ Εθνικής
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. ΒΟΛΟΥ 0-0
ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΤΕ (2,19 Λεπτό)

Α.Σ. ΑΣΤΗΡ ΙΤΕΑΣ official

Μπορεί να μην κατόρθωσε να πάρει τη νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου στην παρθενική του εμφάνιση μπροστά στο κοινό του, ωστόσο ο Αστέρας Ιτέας πήρε τον πρώτο του βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα μετά τη λευκή ισοπαλία σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Ιτέας.
Αν και στο παιχνίδι δε σημειώθηκε κάποιο τέρμα, δεν έλειψαν οι συγκινήσεις και οι μεγάλες φάσεις μπροστά και στις δύο εστίες, με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτι του Θέου στο 44 για τους φιλοξενουμένους και τη μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Αντωνίου στο 53 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι δύο λεπτά μετά ζήτησαν έντονα πέναλτι για ανατροπή στον Γεωργουσόπουλο.
Καλύτερα διαστήματα για τον Αστέρα τα δύο πρώτα εικοσάλεπτα των ημιχρόνων, όπου με ενθουσιασμό και μαχητικότητα πίεσε για να ανοίξει το σκορ, χωρίς όμως αποτέλεσμα, με κύριο εκφραστή το Γεωργουσόπουλο. Αντίθετα, στο υπόλοιπο διάστημα οι Βολιώτες δημιούργησαν τις προϋποθέσεις για να φτάσουν στο γκολ της νίκης, άλλα έπεσαν πάνω στις θετικές επεμβάσεις του Μάλτζαρη, που ήταν και ο κορυφαίος του Αστέρα.
Ντεμπούτο για την ομάδα του Κώστα Λίβα έκαναν οι νεοαποκτηθέντες Αρκουμάνης και Σεϊτί, σε αντίθεση με τον αριστερό οπισθοφύλακα Σακελλαρίου. Στην επόμενη, εμβόλιμη, αγωνιστική, την προσεχή Τετάρτη ο Αστέρας πραγματοποιεί το ρεπό του και την επομενη Κυριακή υποδέχεται στην Ιτέα τον Γ.Σ. Αλμυρού.
Κίτρινες: 44′ Κοντογιώργος, 87′ Σεΐτι, 90’+4′ Μάντζαρης – 74′ Καραμπάς
Διαιτητής: Φωτόπουλος (Αθηνών)
Βοηθοί: Καραγιαννίδης, Κασιμάτης (Αθηνών).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ: Μάντζαρης, Αρκουμάνης, Αντωνόπουλος, Κοντογιώργος, Πανάκης, Μπόγκντανι (26′ Χαλαστάνης), Α. Τοπούζι (72′ Μ. Τοπούζι), Χαραλαμπίδης (67′ Σεΐτι), Γεωργουσόπουλος (84′ Δαμιανός), Αντωνίου, Αλεξίου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Καραγκιολίδης, Α. Κόκας (78′ Γελαδάρης), Καραμπάς, Τόσκας, Κραγιόπουλος, Δ. Κόκας, Βασίλιεβιτς, Καράμπελας (69′ Σκανδάλης), Σεχολάρι, Θέος (56′ Σέττος), Βαρούχας.
Στο Δίστομο ο Αμβρυσέας γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα, καθώς έχασε με 1-2 από τον έμπειρο στις εθνικές κατηγορίες Ρήγα Φεραίο, ο οποίος έφτασε στο δεύτερο συνεχόμενο “διπλό του στο πρωτάθλημα. Οι Βοιωτοί προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με γκολ που πέτυχε ο Κωστούλας για άλλη μία φορά, αλλά στην επανάληψη οι παίκτες της ομάδας του Βελεστίνου πέτυχαν την ολική ανατροπή, φέυγοντας από τα Άσπρα Σπίτια νικητές με σκορ 1-2 κόβοντας “μαχαίρι” τον ενθουσιασμό των νεοφώτιστων του Διστόμου και επαναφέροντάς του στη σκληρή πραγματικότητα της ΄Γ Εθνικής.