Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2015

Αστέρας Ιτέας - ΠΑΣ Λαμίας (Κ19) 1-0: Καλή εμφάνιση και νίκη σε δυνατό φιλικό.

Την ήττα με σκορ 1-0 από τον Αστέρα στην Ιτέα, γνώρισε το Σάββατο (19/9), στο πιο δυνατό φιλικό της προετοιμασίας της, η ομάδα Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε κάτω από αφόρητη ζέστη.

Ο Αστέρας προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με γκολ του Δρίβα, μετά από αδράνεια της άμυνας των Λαμιωτών. Στην επανάληψη η Λαμία ανέβασε την απόδοση της, κυκλοφόρησε καλύτερα την μπάλα, αλλά δεν κατάφερε να κάνει γκολ τις φάσεις που είχε.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Κουφογιάννης, με βοηθούς τους Γκούσαρη και Ανδρεόπουλο.

Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ (Κώστας Λίβας): Χρήστου, Θάνος, Δρίβας, Κατσικώστας, Κουβέλης, Παπαγεωργίου, Τοπούζι, Βίχος, Καρδαράς, Χαρδαλούπας, Δαμιανός
Έπαιξαν και οι: Αλεξανδρής, Κοντογιώργος, Χάιδος, Στέφας, Χριστοδούλου, Σγουρός
ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ Κ-19 (Θανάσης Αργύρης): Πανέτσος, Χρυσαφόπουλος, Σιταράς, Μόσχος Ν.Α, Αντωνίου, Παπανικολάου, Παπαναστασίου, Μιχαήλ, Κασούμης, Νασιακόπουλος, Καπελαρής
Έπαιξαν και οι: Μητσόπουλος, Μόσχος Ν.Κ, Κοβάτσι, Ξεζώνοτος, Πανόπουλος, Καρακούσης, Κουκογιάννης, Βαλατσός, Αθανασόπουλος, Κουτσούκος