Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

Β΄ ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ: ΣΟΒΑΡΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΧΕΙ Η «FOKIDA 2000» ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ «ΜΥΩΝΙΑ» ΑΓ. ΕΥΘΥΜΙΑΣ!!

4η αγωνιστική Β' κατηγορίας Ε.Π.Σ. Φωκίδας

ΜΥΩΝΙΑ ΑΓ.ΕΥΘΥΜΙΑΣ – ΦΩΚΙΔΑ 2000   2-1

Με δύο αντικανονικά γκολ (το πρώτο προήλθε από ανύπαρκτο φάουλ, ενώ το δεύτερο ήταν επιθετικό φάουλ), ηττήθηκε η ομάδα των νεαρών της «Φωκίδα 2000», η οποία αγωνίστηκε στην Αγία Ευθυμία με πολλές ελλείψεις και μετά βίας συμπλήρωσε 11άδα. Παράλληλα ακυρώθηκαν δύο κανονικότατα γκολ της ομάδας της Ιτέας, ένα σε κάθε ημίχρονο.

Το ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 1-0, γκολ που προήλθε από ένα φάουλ-εφεύρεση. Στο 1-0  ακυρώθηκε,  κακώς, ως οφσάιντ γκολ των φιλοξενούμενων, ενώ στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ακυρώθηκε ακόμη ένα γκολ των φιλοξενούμενων και ενώ η μπάλα είχε περάσει καθαρά τη γραμμή του τέρματος.

Η τοπική ομάδα προηγήθηκε στη συνέχεια με 2-0, με επιθετικό φάουλ … διαρκείας και η «Φωκίδα 2000» μείωσε σε 2-1 με τον Στέφα, ενώ στη συνέχεια έχασε κλασικές ευκαιρίες για να αποσπάσει τουλάχιστον την ισοπαλία. Η ομάδα των νεαρών της Ιτέας σημάδεψε και δύο φορές τα δοκάρια των γηπεδούχων.

Φωκίδα 2000: Λύτρας, Φώτης, Πασαλιμανιώτης, Λιάκος, Παπαδήμας, Στέφας, Γκέκας, Κυριαννάκης, Χάϊδος, Λίπο, Τσακιράκης.