Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2019

Βυθίζονται οι ομάδες της Φωκίδας στη Γ Εθνική

Νέα αποτυχία για Αστέρα και Απόλλωνα Ευπαλίου, μοιράζονται τις δύο τελευταίες θέσεις στη βαθμολογία.

Ο Απόλλων Ευπαλίου ηττήθηκε καθαρά με σκορ 0-3 στην έδρα του από τον Θιναλιακό Κέρκυρας υποχωρώντας μετά το αποτέλεσμα αυτό στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενοι, που είναι η ομάδα που απέκλεισε τον Απόλλωνα και στο Κύπελλο, προηγήθηκαν στο 22 με τον Αγόρα. Το ημίχρονο έληξε με 0-1.

Την ήττα γνώρισαν ξανά οι δύο εκπρόσωποι της Φωκίδας στα σημερινά παιχνίδια της 9ης του 4ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Στην επανάληψη οι κερκυραίοι πέτυχαν το 0-2 στο 51 με τον ίδιο παίκτη και ολοκλήρωσαν τη νίκη τους στο 65 με τον Λουβρο.
Νέα ήττα και για τον Αστέρα Ιτέας που έχασε εκτός έδρας με 2-0 από το Σούλι Παραμυθιάς, παραμένοντας στην τελευταία θέση της κατάταξης. Οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης προς το τέλος της αναμέτρησης, ανοίγοντας το σκορ στο 74 και επισφραγίζοντας την επικράτησή τους στις καθυστερήσεις.