Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2018

ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ - 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΤΗΝ ΔΕΣΦΙΝΑ

Ο Απόλλων Ευπαλίου νίκησε εκτός και την Ακαδημία '94 και έκανε το 5 στα 5.
Στην Δεσφίνα ο Διαγόρας Πολυδρόσου έκανε την μεγάλη ανατροπή και το 0-2 το έκανε 2-3
Τα αποτελέσματα.....

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ16/12 15:00
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. ΙΤΕΑΣΑΕΤΟΣ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ16/12 15:00
ΓΛΥΦΑΔΑ ΔΩΡΙΔΑΣΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ 200616/12 15:00
ΗΣΑΙΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ2-3 (2-1)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ 94ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ0-4 (0-3)

ΕΠΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ!!!

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0,ο Διαγόρας που ήταν ανώτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα, έκανε την μεγάλη ανατροπή και επικράτησε με 2-3 του Ησαΐα στη Δεσφίνα .Ο Διαγόρας έχασε ξανά πολλές κλασικές ευκαιρίες και θα μπορούσε να έχει τελειώσει το παιχνίδι από νωρίς.Τα γκολ για τον Διαγόρα πέτυχαν στο 43ο λεπτό ο Κονταξής, στο 54ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Σιώτης,και στο 73ο λεπτό ο Θανασιάς.

Ευχαριστούμε θερμά τους ιθύνοντες του Ησαΐα Δεσφίνας για την άψογη φιλοξενία,και τους ευχόμαστε καλές γιορτές και καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα.

Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές και στον προπονητή της ομάδας για την σημερινή μεγάλη νίκη. Συνεχίζουμε....

ΡΕΒΒΑΣ

Σε μια κακή μέρα για την ομάδα μας καταφέραμε και χάσαμε αυτό το παιχνιδι...δικαιολογίες δεν θα ψάξουμε ποτέ αλλά σήμερα ο διαιτητής Καραγιάννης τα έκανε μπαχαλο όπως παραδέχτηκε στο τέλος του αγώνα!!
Οι υπεύθυνοι θα πρέπει να κοιτάξουν το θέμα άμεσα κ να αλλάξουν την κατάσταση διαφορετικά όσοι από εμάς που έχουμε απομείνει σε αυτό το δόλιο ποδόσφαιρο της Φωκίδας δεν θα υπάρχει λόγος να ασχολούμαστε με όλο αυτό...

Α.Σ. Ησαΐας Δεσφίνας
---------------------------------------------------------------------------------

"
Νικών συνέχεια......."

Πέρασε και από το Χρισσό ο Απόλλωνας κερδίζοντας την ομάδα της Ακαδημίας 94 με 0-4 κάνοντας το 5 στα 5 και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος έχοντας έως τώρα το απόλυτο. Δυνατά μπήκε στο παιχνίδι η ομάδα μας πετυχαίνοντας 3 γκολ στο ημίχρονο σφραγίζοντας ουσιαστικά και τυπικά την νίκη και ακολούθησε ένα δεύτερο ημίχρονο διαχείρισης.....σκοράροντας ένα ακόμη τέρμα με το οποίο έκλεισε και το σκορ σε 0-4. Πολλές ευχές για Καλά Χριστούγεννα στην "γνώριμη μας"Ακαδημία 94,τρίτο παιχνίδι το σημερινό μεταξύ μας και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα!!!
Η σημερινή νίκη είναι αφιερωμένη από τους συμπαίκτες του στον εορτάζοντα ΛΕΥΤΕΡΗ ΚΟΡΕΝΤΗ !!!