Κυριακή 3 Μαρτίου 2019

Σπουδαία νίκη του Γ.Σ. Ιτέας στο τοπικό ντέρμπι της Α΄ΕΣΚΑΣΕ με τον Μάκαρο Άμφισσας με σκορ 80-71 ( από το fb του Γ.Σ Ιτέας)

Μάκαρος

Σπουδαία νίκη πέτυχε χθες το απόγευμα η ανδρική μας ομάδα μπάσκετ στο τοπικό ντέρμπι της Α΄ΕΣΚΑΣΕ με αντίπαλο τον Μάκαρο Άμφισσας. Παρά το γεγονός ότι στο ημίχρονο ο Μάκαρος ήταν μπροστά στο σκορ με 37-46, στο 3ο δεκάλεπτο οι παίχτες μας μπήκαν πολύ καλά στο ντέρμπι, ευστόχησαν σε 4 συνεχόμενα τρίποντα και πέρασαν μπροστά στο σκορ προς το τέλος της 3ης περιόδου με 62-57. Το τελικό σκορ 80-71 υπέρ του Γ.Σ. Ιτέας  δεν αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης της ανωτερότητας της ομάδας μας παρόλο που ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γήπεδο της Ιτέας κεκλεισμένων των θυρών και κατ' επέκταση χωρίς την υποστήριξη των φιλάθλων μας.
Το φύλλο του αγώνα:
Διαιτητές: Χαϊνά-Σοφόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-22, 37-46, 62-57, 80-71.
Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραϊτης): Αναγνωστάκος, Παπαθεοχάρης 3 (1), Μπαντελάς 19 (3), Ντινόπουλος, Σκούρας, Αγγελόπουλος 4 (1), Πράππας 13 (3), Πετράκος, Δημητρίου 6 (1), Σταύρου 14 (2), Τσιριπέρου, Γεωργαντάς 21.
ΜΑΚΑΡΟΣ (Γίδας): Δρίβας, Λούπουλ, Οικονόμου 10, Κυριακίδης 19 (4), Ξαγάρας, Τσικνής, Φουσέκης, Φωτητζόγλου 11, Παπαδήμας 2, Μαμαρέλης 7 (2), Τσικνής Π., Νασάκης 19 (3).
Όλα τα αποτελέσματα
ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
* Ο Τελεθριακός έχει δύο αγώνες λιγότερους. Αίαντας Αυλίδας, ΧΒΑ, Απόλλων Λιβ., Γ.Σ. Ιτέας, Μάκαρος, Γ.Σ. Αυλίδας, Άρης Αμφίκλειας, Απόλλων Χαλκίδας έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.