Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2019

Πρωτάθλημα μπάσκετ Ανδρών Α΄ΕΣΚΑΣΕ: Τελεθριακός Ιστιαίας - Γ.Σ. Ιτέας 79-69 (από το fb του Γ.Σ Ιτέας)

IMG 1235 640x578
Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας να φέρει το διπλό από την Ιστιαία στο χθεσινό ντέρμπι με τον Τελεθριακό, σε έναν ομολογουμένως δύσκολο αγώνα και μια ισχυρή έδρα, με το ταμπλό να γράφει στο τέλος της αναμέτρησης 79-69 (ημίχρονο 39-33).

Ο Τελεθριακός πήρε ένα προβάδισμα 6 πόντων στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου (25-19) και πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενοι με σκορ 39-33. Στη συνέχεια οι παίκτες του Φώτου με επιμέρους σκορ 19-10 στο τρίτο δεκάλεπτο έκαναν το 58-43 και πήραν μία διαφορά 15 πόντων από την ομάδα μας που προσπάθησε για την ανατροπή του σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο κάνοντας το 21-26, αλλά στο τέλος δεν τα κατάφερε.
Στο αντίστοιχο ματς του πρώτου γύρου με τον Τελεθριακό στο κλειστό γήπεδο της Ιτέας η ομάδα μας είχε κερδίσει με 4 πόντους διαφορά. Μετά τον χθεσινό αγώνα ο Γ.Σ. Ιτέας παραμένει στην 1η τετράδα του βαθμολογικού πίνακα και συγκεκριμένα με 7 νίκες και 6 ήττες έχει συγκεντρώσει συνολικά 20 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 4η θέση της βαθμολογίας με την Αναγέννηση Μαλεσίνας και την Αναγέννηση Λαμίας.
Το επόμενο Σάββατο αγωνιζόμαστε εντός έδρας με την Αναγέννηση Μαλεσίνας. Δείτε παρακάτω αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα, τον βαθμολογικό πίνακα και άλλες στατιστικές πληροφορίες για το πρωτάθλημα μπάσκετ Α΄ΕΣΚΑΣΕ: