Παρασκευή 2 Νοεμβρίου 2018

ΚΥΠΕΛΛΟ: Απόλλων Ευπαλίου – Ένωση Γλυφάδας 4 – 0 και Διαγόρας Πολυδρόσου – Τολοφώνα Ερατεινή 1 – 0

Με διαρκή μονόλογο ο Απόλλωνας Ευπαλίου κέρδισε 4 – 0 την Ένωση Γλυφάδας στο τρίτο ματς της Α΄ φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣ Φωκίδας 2018 – 2019.
Στο Δημοτικό γήπεδο των Μαλαμάτων έγινε ένα ωραίο ανοιχτό παιχνίδι με τον Απόλλωνα, παρ΄ ότι έπαιζε με 8 αναπληρωματικούς, να έχει στο 75% την κατοχή της μπάλας και να δημιουργεί πάρα πολλές ευκαιρίες.
Παρ΄ όλα αυτά κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 43΄ και 45΄του Α΄ ημιχρόνου με δύο κεφαλιές του Κατσίκα και Β. Φλέγγα.
Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στο Β΄ ημίχρονο με τον Απόλλωνα να τριπλασιάζει τα τέρματά του πάλι με κεφαλιά του Αποστολόπουλου και να κλείσει το σκορ στο 37΄με ωραίο σουτ του Ανδρεόπουλου.
Σε άλλα παιχνίδια που έγιναν σήμερα επίσης για το θεσμό του Κυπέλλου ο Διαγόρας Πολυδρόσου νίκησε με 1 – 0 την Τολοφώνα Ερατεινής και ο Αμφισσαϊκός με 4 – 1 τον Απόλλωνα Δελφών